W jaki sposób zaprojektować płatności w sklepie internetowym?

Możliwość bezpośredniego opłacenia produktów z koszyka zakupowego jest podstawową funkcjonalnością w każdym sklepie internetowym. Dlatego też tak istotne jest, aby dobrze zastanowić się, jaki rodzaj integracji szybkich płatności online zastosować na stronie swojego biznesu. Jedną z bardziej popularnych opcji jest PayPal, który powinien kojarzyć chyba każdy. A skoro jest to system tak popularny- za pewne nie najgorzej sprawdza się też w praktyce.

Na czym polegają płatności PayPal?

Jest to sposób na dokonywanie płatności w sklepie internetowym, ale i na przesyłanie pieniędzy z różnych źródeł do szerokiego grona odbiorców. Kluczowe jest to, że poprzez zastosowanie PayPal nie udostępnia się żadnych danych finansowych. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że sprzedający w sklepie internetowym nie będzie widział żadnych danych bankowych kupującego. Zaletą systemu jest także jego szybkość, gdyż dokonana płatność niemalże natychmiast ma szansę dotrzeć do odbiorcy. Dokonywanie w ten sposób płatności jest też bardzo proste- system krok po kroku kieruje nas przez kolejne widoki, które pozwalają w wygodny sposób przelać określoną kwotę pieniędzy. W systemie PayPal może się zarejestrować każdy, a także każdy może skorzystać w możliwości darmowego transferowania pieniędzy.

Kiedy zaczynają się opłaty i czego mogą dotyczyć?

Kupowanie w ramach tego systemu jest proste. Wystarczy dodać do zarejestrowanego konta źródło finansowania płatności, a więc na przykład swój bank. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o to, aby za każdym razem uzupełniać środki w systemie. Jeśli płacimy za pośrednictwem konta w jednej i tej samej walucie- w polskich złotych- faktycznie, nie ponosimy żadnych kosztów. Natomiast w momencie, kiedy będziemy chcieli zapłacić kwotę w innej walucie- poniesiemy koszt wynikający z konieczności przewalutowania w formie prowizji.

Jak to wygląda z perspektywy sprzedawcy, który prowadzi swój sklep internetowy? Nie ma tutaj żadnych stałych opłat abonamentowych, które byłby naliczane regularnie co miesiąc. Za korzystanie z serwisu pobierana jest stosowna prowizja od każdej otrzymanej płatności. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że im więcej tych transakcji będzie się z czasem pojawiać, tym ta prowizja będzie niższa.

Konto w systemie można w każdej chwili założyć, ale też w każdej chwili można zamknąć, bez konieczności ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Można więc zdecydować się na wykonanie pewnego testu, aby przekonać się o tym, w jaki sposób to funkcjonuje i czy sprawdzi się w praktyce. Ogromną zaletą tego systemu jest to, że jest popularny tak naprawdę na całym świecie. Będzie można więc zawierać za jego pośrednictwem transakcje, które oznaczają płatności w wielu krajach zagranicznych. Jest to też za pewne bardzo istotne dla każdego z przedsiębiorców- warto w swoim sklepie wprowadzić system, który jest użytkownikom dobrze znany, który lubią i który naprawdę bardzo dobrze sprawdza się w praktyce.

Przewiń do góry