reklamy

Może czas wystartować z reklamą?

Reklama w sieci stała się bardzo popularna- decydują się na nią nawet ci przedsiębiorcy, którzy do tej pory raczej woleli tradycyjne jej formy, inwestowali w ulotki czy plakaty, a być może nawet w reklamę w formie ogłoszeń prasowych. Reklama przeniosła się do sieci nie bez powodu, bowiem tutaj przenieśli się także użytkownicy ze swoimi zakupami. Zamawianie rzeczy ze sklepów internetowych nie jest obecnie niczym skomplikowanym i coraz więcej i więcej osób właśnie w taki sposób zaopatruje się w konkretne przedmioty. Skoro więc wiemy już, że taka reklama firmy ma sens- warto poznać więcej szczegółów, które dotyczą chociażby takich usług jak pozycjonowanie lokalne– wprost idealna forma promocji dla firm działających na konkretnym obszarze- na województwo małopolskie, powiat krakowski, czy też sam Kraków. Zdecydowanie, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na te kampanie reklamowe, które oznaczają marketing internetowy w wyszukiwarkach, a konkretniej w Google, a pozycjonowanie stron (określane także jako SEO) właśnie jest taką kampanią.

Jak wygląda proces dobierania oferty?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań na start jest oczywiście pytanie o to, ile to kosztuje. Ile będę musiał zainwestować na start, jakie będą koszty miesięczne, jaka będzie umowa z wykonawcą takiej kampanii. Za pewne wiele agencji, aby ułatwić sobie życie podałoby jeden, profesjonalnie opracowany cennik- zazwyczaj jednak nie jest to możliwe ze względu na fakt, że samo pozycjonowanie jest formą reklamy, która jest szyta na miarę i dostosowywana do każdego klienta indywidualnie. Kiedy więc zgłosimy się do danej agencji- możemy poprosić o przygotowanie oferty świadczenia usługi wraz z wyceną konkretnych fraz kluczowych. Wówczas agencja interaktywna analizuje naszą stronę internetową i opierając się na niej, a także na tym, co sami powiemy konsultantowi- przygotowuje dla nas propozycję świadczenia tej usługi. Zazwyczaj taka oferta nie jest zobowiązująca, powinna być bezpłatna i dawać możliwość zorientowania się w płatnościach, ale i zasadach świadczenia usługi w praktyce- sposobie rozliczania, długości trwania umowy, konsekwencjach jej zerwania itd.

Co zawiera cennik i oferta?

Bardzo często taka oferta zawiera listę różnego rodzaju fraz kluczowych, które zostały dobrane na podstawie zawartości strony, ale też które posiadają określoną popularność na przykład w Krakowie– sprawdza się je pod kątem miesięcznej liczby wyszukiwań przez użytkowników. Analizowana jest także konkurencja ze strony innych firm, które również chciałyby na daną frazę wyświetlać się wysoko w rankingu Google. Im bardziej popularna fraza, tym wyższa jej cena. Analogicznie, im wyższa konkurencja na daną frazę- tym koszt również będzie większy. Rekomenduje się, aby z listy fraz zawartych w ofercie wybrać co najmniej kilka słów kluczowych- około 5 lub 6, aby potem, kiedy efekty będą już widoczne, móc odczuć, że faktycznie taka reklama sporo nam daje. Sami również możemy zaproponować takie słowa kluczowe, które naszym zdaniem mogą okazać się sensowne- zawsze trzeba je jednak sprawdzić pod takim kątem, czy w ogóle jest sens się na nie reklamować. Trzeba też być przygotowanym na to, że czas oczekiwania na efekty pozycjonowania to około 4 miesięcy (źródło: https://brandbay.pl/pozycjonowanie-stron-seo). Rozliczenia prowadzone są zazwyczaj w dwóch modelach płatności- w formie abonamentowej lub za efekt.

Przewiń do góry