hotel spa

Jak reklamować hotel i SPA

Branża hotelowa przeżywa ostatnio bardzo trudne chwile, niemniej jednak jest szansa, że już wkrótce będzie lepiej, że ludzie będą mogli bezpiecznie rezerwować noclegi w hotelach, korzystać z usług SPA. Dobrze jest więc przygotować się do tego i przygotować odpowiednią reklamę zachęcającą klientów do skorzystania z usług swojego hotelu i SPA. Jak reklamować hotel i SPA?

Ustalenie grupy docelowej

Reklama SPA czy reklama hotelu będzie tym skuteczniejsza im trafniej dookreślimy grupę docelową, do której chcemy dotrzeć z przekazem reklamowym. Koniecznym jest zastanowienie się kim chcemy, aby byli klienci naszego SPA, hotelu w czasach post-covidowych.

Czy mają być to osoby z małych miejscowości, czy z dużych miast, z Polski czy z zagranicy? Czy chcemy, aby naszymi klientkami były głównie kobiety czy raczej mężczyźni, albo rodziny z dziećmi? W jakim wieku mają być to osoby? Co dla naszych klientów jest najważniejsze?

Czy klienci chcą się na chwilę wyłączyć? Czy klienci potrzebują zapewnienia, że w hotelu jest bezpiecznie? Czy kluczowa jest dla nich zabawa czy relaks?

Odwołanie się w reklamie do emocji potencjalnych klientów

Tworząc reklamę SPA lub reklamę hotelu musimy zwrócić uwagę na emocje naszych klientów, to bowiem emocje wpływają w dużej mierze na to czy klienci decydują się skorzystać z danych usług, wybierają ten a nie inny produkt, decydują się na wyjazd do tego a nie innego hotelu.

Dobrze jest więc odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące tego jakie emocje sprawiają, że nasi klienci wybierają nasz hotel, nasze SPA?

Sposób dotarcia do klienta z reklamą

Wiedząc kim są osoby z naszej grupy docelowej możemy zdecydować w jaki sposób dotrzeć do klientów. Powinniśmy więc odpowiedzieć sobie na pytania takie jak:

– czy nasi potencjalni klienci częściej korzystają z Facebooka lub Instagrama przy wyborze hotelu do którego się wybierają czy raczej szukają informacji w Google,

– czy nasi klienci lepiej reagują na szczegółowy opis atrakcji podczas pobytu w hotelu lub SPA, czy lepiej reagują na zdjęcia, a może filmiki.

W zależności od tego gdzie najczęściej zaglądają klienci, jakie reklamy oglądają, a jakich nawet nie zauważają możemy wybrać najlepsze media, w których najskuteczniejsza będzie nasza reklama SPA czy reklama hotelu.

Warto się wyróżniać, by zapaść w pamięć klientów

Dobra reklama SPA powinna zapaść w pamięć klientów i przypomnieć się gdy będą decydowali o wyborze hotelu czy SPA do którego chcą się wybrać na weekend lub wakacje.

Ciekawe pomysły zapadające w pamięć ma Resort i SPA Talaria.pl. Talaria w swojej ofercie ma oczywiście tradycyjne oferty SPA jak: romantyczny wyjazd dla par, ‚zdrowy kręgosłup’, ale ma też możliwość zamówienia

– zabawnie określonych pobytów jak: ‚Przepraszam’, ‚Dziękuję’

– pobytów odwołujących się do historii i kultury jak ‚Różana Ceremonia’, podczas którego to pobytu można wziąć udział w Rytuale Kleopatry, czy skorzystać z różanego peelingu ciała.

Tego typu pomysły reklamowe zapadają w pamięć i sprawiają, że ludzie chcą wybrać dany hotel i SPA na weekend czy dłuższy pobyt.

Przewiń do góry